Nazywam się Anna Małczuk-Wakulińska. Jestem doktorem nauk humanistycznych. Studia wyższe na kierunku filologia polska ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto ukończyłam również studia wyższe na kierunku menedżer kultury na SGH oraz studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków i zarządzania projektami. Nieustannie dokształcam się i podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie rozwoju kadr kultury, prowadzenia projektów, nowoczesnych narzędzi i technologii.

Od lat zawodowo jestem związana z kulturą i nauką. Moje doświadczenie dotyczy instytutów naukowych, bibliotek i szkół wyższych. Swoje zainteresowania realizuję jako kierownik działu informacji naukowej w jednym z instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Zrealizowałam kilkanaście projektów kulturalnych i z sektora nauki, począwszy od koncepcji, poprzez sporządzenie dokumentacji i aplikację do odpowiedniego programu, skończywszy na realizacji i rozliczeniu. Prowadzę szkolenia podnoszące kwalifikacje kadr kultury.

Uwielbiam czytać książki, szczególnie reportaże i biografistykę i współczesną polską prozę. Wspólnie z moimi dwiema córeczkami odkrywamy świat kultury podczas naszych małych i dużych podróży.