Nazywam się Anna Małczuk-Wakulińska.

Od lat zawodowo jestem związana z kulturą i nauką. Moje doświadczenie dotyczy instytutów naukowych, bibliotek i szkół wyższych, ale też pozyskiwania zewnętrznych środków dla fundacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych oraz instytucji publicznych (bibliotek, jednostek edukacyjnych, domów kultury). Swoje zainteresowania realizuję jako kierownik działu informacji naukowej w jednym z instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Zrealizowałam kilkanaście projektów kulturalnych i z sektora nauki, począwszy od koncepcji, poprzez sporządzenie dokumentacji i aplikację do odpowiedniego programu, skończywszy na realizacji i rozliczeniu. W samym 2021 napisałam i złożyłam 21 wniosków grantowych na projekty kulturalne.

Prowadzę szkolenia podnoszące kwalifikacje kadr kultury. Szkoliłam instytucje kultury i organizacje pozarządowe z całej Polski we współpracy m.in. z Narodowym Centrum Kultury (program “Konwersja cyfrowa domów kultury”), Fundacją Centrum Cyfrowe (program “Społeczna Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece”) oraz Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

Tylko w 2021 i 2022 spędziłam 324 godziny łącznie podczas prowadzenia 50 szkoleń online i stacjonarnych.

Jestem autorką artykułu “Jest pomysł, są ludzie, a skąd wziąć pieniądze?” w publikacji: “Dobre praktyki w Spółdzielni otwartej edukacji: Jak uczyć
kompetencji cyfrowych w bibliotece”.

Studia wyższe na kierunku filologia polska ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto ukończyłam również studia wyższe na kierunku menedżer kultury na SGH oraz studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków i zarządzania projektami. Nieustannie dokształcam się i podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie rozwoju kadr kultury, prowadzenia projektów, nowoczesnych narzędzi i technologii. Jestem doktorem nauk humanistycznych. 

Uwielbiam czytać książki, szczególnie reportaże i biografistykę i współczesną polską prozę. Wspólnie z moimi dwiema córeczkami odkrywamy świat kultury podczas naszych małych i dużych podróży.